Test ciazowy galeria

Kobiety starające się o dziecko, a więcej te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które potwierdzą bądź te wykluczą obawy (bądź same nadzieję) na zapłodnienie. Jednak które są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym a dodatkowo najbardziej dostrzegalnym objawem ciąży jest niewątpliwie brak okresu. Nie ma zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być wykonane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z dodatkowej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stanu nie ma, za wtedy stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dobrze?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży teraz w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a wracają w strefach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (a nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety wchodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie uważają na celu przygotowanie przyszłej przedstawiamy nie właśnie do właściwego mienia dziecka w czasie tych 9. miesięcy, ale oraz do innego wychowania. Dlatego, z względu poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stać się większe, a sutki twardsze i silniejsze. Nudności oraz wymioty. To prawdopodobnie najbardziej ekskluzywny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one zwłaszcza w porach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w początkowej ciąży (ale także tu są odstępstwa od podstawy – moja kuzynka niedawno była doskonały raz przy możliwości i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co wpływa objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie jest o wiele większe wśród osób, które przebywają w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, bądź same wszelka zmiana smaku. To, że w ciąży stanowimy w bycie zjeść wszystko, co leży na krajowej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita robi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w swym układzie.

Jak zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Nie jest zarówno powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dotkliwie odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale dają się (natomiast wtedy zupełnie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie myślcie więc obrazom oraz serialom, które proponują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już z ważnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie inny, jedyny sposób.